סה"כ צפיות בדף

יום שבת, 17 ביוני 2023

אורי מטייל ✈ | ארה"ב 🇺🇸 | ניו יורק | אטרקציות בניו יורק | פסל החירות | טיימס סקוור | סנטראל פארק

ברוכים הבאים לבלוג נוסף של 
אורי מטייל ✈ והפעם ניו יורק 🇺🇸
 🌍 מפת הבלוגים של אורי מטייל 🌍

ניו יורק היא אחת הערים הגדולות והחשובות בעולם. היא מרכז עולמי כמובילת תקשורת, פוליטיקה, אמנות ותרבות ומשמשת סמל לעולם כולו. ניו יורק מכונה "העיר שאינה ישנה לעולם"  אני שמח לשתף את המידע השימושי שאספתי שיעזור לכם להתמצא בעיר.
אהבתי לראות שלט בהליכה האינסופית ברחובות ניו יורק שאמר Ed Koch ראש העיר של ניו יורק

“I wake up every morning and say to myself, ‘Well, I’m still in New York’. Thank you, God.”

קו הרקיע של ניו יורק ביום ובלילה שצילמתי מהאי רוזוולט (דרך פשוטה וקלה לחסוך כסף בתצפיות המאוד מתוירות ברכבל בעלות מגוחכת של מספר דולרים בודדים).
👓צפו בסרטון👓

הבלוג שאני משתף הוא שילוב של מספר טיולים בניו יורק.

רשימת האטרקציות על פי המיקום במפה

1. ג'רזי גרדנס
ג'רזי גארדן הוא אאוטלט בניו ג'רזי. במרחק של כחצי שעה נסיעה ממנהטן. הנסיעה לקניון ג'רזי גארדנס לוקחת כחצי שעה במידה ואין פקקים. 
לגבי ההנחות, המספרים ברשת על עשרות אחוזים של הנחות די מטעה.

ההנחה תלויה מאוד מתי אתם מגיעים ואיזה עונה או חג בשנה, אני לדוגמה חובב של אמריקן איגל, עלות של חולצה באאוטלט הייתה שווה לעלות של חולצה בטיימס סקוור, לעומת זאת קניתי לילדים נעליים בהנחה משמעותית באדידס.

מתחנת Port Authority  שממוקמת ברחוב 42 והשדרה השמינית לוקחים את קו 111 מרציף 223. את הכרטיס לאוטובוס ניתן לרכוש בקופות בכניסה לתחנה בעלות של 7 דולר לכיוון.

שימו לב שבדרך חזרה קניית כרטיס היא דרך הנהג והם לא מקבלים שטרות של של יותר מ - 20 דולר.

לוח השעות של קו 111 - כאן

כתובת: 651 Kapkowski Rd, Elizabeth, NJ 07201‏
שעות פתיחה:
יום שבת 10:00–21:00
יום ראשון 11:00–19:00
יום שני 10:00–21:00
יום שלישי 10:00–21:00
יום רביעי 10:00–21:00
יום חמישי 10:00–21:00
יום שישי 10:00–21:00


2. פסל החירות
פסל החירות הוענק לארצות הברית במתנה על ידי ממשלת צרפת בשנת 1886 לאות ידידות והפך לאתר לאומי מרכזי וחשוב ולסמל לחופש ודמוקרטיה. הפסל הצרפתי אוגוסט ברתולדי (Auguste Bartholdi) נבחר לביצוע המשימה ולאחר השלמת הפסל, העשוי נחושת, הוא הוצב על ליברטי איילנד (Liberty Island) בעיר ניו יורק. בשנת 1924 הוא הוכרז כאתר בעל חשיבות לאומית ומהווה עד היום את אחד הסמלים המרכזיים של ארצות הברית וסמל מסחרי בעולם כולו.

מדי יום מגיעים אל אתר פסל החירות אלפי אנשים. הכניסה לפסל היא חינם, אך השייט אל האי עליו הוא ניצב הוא בתשלום. את הכרטיס ניתן לקנות מראש באתר חברת ההפלגות www.statuecruises.com. חברה זו מוציאה מדי יום מספר הפלגות מבאטרי פארק (Battery Park) בניו יורק ומליברטי סטייט פארק (Liberty State Park) בניו ג'רזי.

דבר נוסף אותו צריך לקחת בחשבון בתכנון הטיול הוא שזמני ההמתנה לשייט עלולים להגיע לשעה וחצי.גובהו של פסל החירות 93 מטרים, מהקרקע עד לקצה הלפיד.

הפסל מעוצב בדמותה של אישה ותווי פניה הם ככל הנראה, תווי הפנים של אימו של הפסל.
הלפיד הנוכחי אותו נושא הפסל, ואשר החליף את הלפיד המקורי בשנת 1986, עשוי נחושת ומצופה זהב 24 קאראט. את הלפיד המקורי של הפסל ניתן לראות בקומת הכניסה לפסל.
על הלוח אותו נושא הפסל ביד שמאל מצוין תאריך יום עצמאותה של ארצות הברית, בספרות רומיות.

מחיר השייט:
מבוגר הוא 24.5 דולר
גימלאים - 18 דולר
ילדים (4-12) 12 דולר.
👓צפו בסרטון👓

3. האנדרטה הלאומית והמוזיאון לפיגועי 11 בספטמבר
האנדרטה הלאומית והמוזיאון לפיגועי 11 בספטמבר, הם אנדרטה ומוזיאון בעיר ניו יורק שבארצות הברית, שהוקמו להנצחת הנספים בפיגועי 11 בספטמבר 2001.

ליבה של האנדרטה הוא שני בורות מרובעים הניצבים במרכז הרחבה. שטח כל אחד מהם הוא כ-4,000 מטרים מרובעים. גבולותיהם חופפים לגבולות ריבועי השטח שעליהם ניצבו שני המגדלים שנהרסו. מפלי מים זורמים על פני דפנות הגרניט האנכיות של הבורות, נקווים על קרקעיתם וזורמים אל תוך בורות מרובעים קטנים הממוקמים במרכז כל אחד מהם.

מעקות העשויים לוחות ארד, המקיפים את שפות שתי הבריכות, נושאים את שמותיהם של כל החללים בפיגועים בניו יורק, בוושינגטון ובפנסילבניה. 
המוזיאון באתר שוכן בחלל העמוק והנרחב שמתחת לרחבת האנדרטה. 

המוזיאון ממוקם בעומק ממנו החלו להקים את יסודות המגדלים. במוזיאון תצוגה המספרת על הפיגועים בכל ארה"ב באותו יום ועל התקופה שקדמה לפיגועים, כולל פיגוע במרכז הסחר העולמי ב- 1993. תצוגה נוספת מספרת אודות הנספים בפיגוע באמצעות תמונות וסיפורים. במוזיאון מוצגים גם חלקים ששרדו מן המגדלים.

כתובת: 180 Greenwich St, New York, NY 10007
שעות פתיחה: כל יום חוץ מימי שלישי בין השעות 09:00 - 19:00
עלות: מבוגר - 29 דולר
👓צפו בסרטון👓

4. One World Observatory
מגדל החירות (Freedom Tower), המוכר גם כמרכז הסחר העולמי החדש, הוא גורד שחקים השוכן בסמוך לחורבות מגדלי התאומים שנהרסו בפיגועי 11 בספטמבר. גובהו לא מקרי, 1,776 רגל (541.3 מטר), כשנת העצמאות של ארצות הברית. כשתגיעו למעלה תוכלו ליהנות מתצפית מרהיבה על העיר

כתובת: 117 West St, New York, NY 10007
שעות פתיחה: 09:00 - 21:00
עלות: מבוגר 39 דולר


5. גשר ברוקלין
מקום חובה לכל מי שמבקר בניו יורק!
גשר ברוקלין הוא אחד משלושת הגשרים שמקשרים בין מנהטן לברוקלין שבניו יורק והוא אחד מסמליה המוכרים והמובהקים של העיר.

קו הרקיע של ניו יורק מתפרש ומראה יופי שקשה לעכל. ניתן לעלות על הגשר גם מהצד של ני יורק וגם מהצד של ברוקלין, אני ממליץ באופן אישי להתחיל מהצד של ניו יורק (תראו את נקודת הכניסה בסרטון) ולאחר מכן כאשר מגיעים לברוקלין להסתובב בשכונת Dumb, ראשי תיבות של:
“Down under the Manhattan Bridge overpass” 

במהלך כל שעות היום הגשר עמוס בצועדים, מקומיים ותיירים, ומלבד נקודת מעבר ממנהטן לברוקלין הוא משמש גם כנקודת תצפית מרהיבה ממנה ניתן לראות את כל קו הרקיע והחוף של מנהטן. מסלול הגשר מלא בדוכני מזכרות וצלמי טיקטוק.

מומלץ שתתחילו את הסיור לפני השקיעה כדי שתספיקו לטייל בפארקים.


👓צפו בסרטון👓

6. שיט בניו יורק
גולת הכותרת בכל שייט בניו יורק, היא לעבור מתחת לפסל החירות המפורסם והידוע, ומכיוון שלא קל וזול להיכנס ולטפס על הפסל, רבים בוחרים באפשרות של השייט ומסתפקים בלעבור מקרוב מתחת הפסל כדי לקבל הזדמנות מעולה לתמונות וצילומים מרהיבים.

ישנם למעשה לא מעט סוגים שונים של שייט בניו יורק שמציעים אפשרויות שונות ותמחורים שונים. 

אני בחרתי את השיט מרציף 36 בניו יורק, שימו לב שיש שונות משמעותית במחירים, עלייה לסיפון העליון יקרה יותר ב - 10 דולרים מהסיפון התחתון, אבל ברגע שמתחילים את השיט ויש מקום למעלה, ניתן לעלות לסיפון העליון ולהצטלם בקלות.

כתובת: 299 South St, New York, NY 10002‏
👓צפו בסרטון👓

7. צ'יינהטאון
צ'יינהטאון היא שכונה במנהטן תחתית בעיר ניו יורק. השכונה מאופיינת באוכלוסייה של מהגרים מסין המתגוררים בה, ובאופי התרבותי הסיני שלה, ומכונה "צ'יינטאון" – "העיר הסינית"

הרבה מהשלטים על החנויות ובתי העסק הם בסינית, ובשכונה בתי עסק רבים למסז', סופרמרקטים וחנויות מכולת סיניות, חנויות סיניות מסורתיות של עשבי מרפא, מדקרים סינים, מזכרות סיניות, חנויות ודוכני מכירת חיקויים של תיקים ושעונים, משחקים, ומבחר של מסעדות סיניות, המגישות כל מאכל סיני קיים.

האזור המתוייר ביותר של צ'יינהטאון הוא המרכז ההיסטורי של השכונה - במפגש רחוב קאנאל עם רחוב מוט ורחוב מאלברי, ובמפגש רחוב פל עם רחוב דויירס.

כיף להסתובב ברחובות ולספוג את האווירה ולעבור בדוכנים השונים.
👓צפו בסרטון👓

8. איטליה הקטנה - Little Italy
שכונה הסמוכה צ'יינהטאון, ממש לחצות רחוב אחד.
איטליה הקטנה היא מיני שכונה. מומלץ בחום שלא לפספס. במקום שלטים באיטלקית, מסעדות איטלקיות, אווירה נחמדה וכיפית. תרגישו כאילו קפצתם לביקור ברומא. ברחובות שלטים בצבעים בורקים אדום, השפה האיטלקית השלטת, הריחות, הטעמים והאותנטיות.

ישבתי באחת המסעדות ואכלתי פיצה חלומית, ממש כמו באיטליה.

👓צפו בסרטון👓

9. פארק כיכר וושינגטון
פארק כיכר וושינגטון נמצא בלב הגרינץ' וילג', אחד האיזורים המגניבים ביותר של מנהטן, והוא למעשה חצר של הקמפוס של אוניברסיטת ניו יורק.
ברחבה שבמרכז הפארק, שבימות הקיץ הופכת למזרקה, נערכות הופעות רחוב מאולתרות, מופעי סטנדאפ, מוזיקה, ברייקדנס ועוד.
בצידו הצפוני של הפארק ניצבת קשת מרשימה הנקראת “וושינגטון ארק”.
בכניסה הצפונית של הפארק ניצב שער הניצחון שהוקם בשנת 1899 לציון 100 שנה לבחירתו של ג'ורג' וושינגטון לתפקיד נשיא ארה"ב.
במזג אוויר טוב הפארק מלא בסטודנטים על הספסלים והדשא, קוראים לומדים ומפטפטים.
הפארק תמיד הומה ותוסס והאווירה בו בהתאם.

כתובת: Washington Square, New York, NY 10012

👓צפו בסרטון👓

10. דירת חברים
הבניין שנמצא בגריניץ' וילג' הוא בעצם המבנה שצולם במעברים בין הסצנות בסדרה והוא נשאר זהה למקור עד היום. אתם תוכלו לעמוד כאן ולהצטלם איתו ברקע, שהגעתי היה תור ארוך 😜

כתובת: 90 Bedford Street, Greenwich Village


11. פארק Little Island
פארק ענק שנבנה כאי ירוק בעמודים על הנהר, מציע בילוי בחיק הטבע עם כל המשפחה, הופעות מוזיקה ואטרקציות נוספות.
זהו לא עוד "סתם אי בטון שטוח" אלא יצירה ייחודית: צורתו מדמה עלה צף על המים, הוא נבנה על בסיס עמודים דמויי פרח הצבעוני, הוא עטוי כרי דשא, פרחים וגם עצים.
 
הפארק כולל גם אמפיתאטרון עם 687 מושבים אשר יארח הופעות מוזיקה, ריקודים ואמנים שונים. יש בו נקודות תצפית על הנהר ובלילה הוא כמובן מואר בתאורה חמימה.

כתובת: Pier 55 in Hudson River Park at, W 13th St, New York, NY 10014

👓צפו בסרטון👓

12. צ'לסי מרקט
צ'לסי מרקט הנו שוק מקורה (בסגנון שרונה מרקט) עם עשרות דוכני אוכל.
אתם תמצאו בו כמעט כל מאכל שתחפצו בו- החל מאוכל ישראלי (דוכן בשם "דיזינגוף" שמגיש חומוס טחינה ופיתות) ועד דוכני מרקים, סושי, סנדוויצ'ים ייחודיים, פיצות, מאפיות דוכני שוקולד ועוד.
הגעתי בשעת הצהריים והיה מפוצץ! הייתי צריך לפלס את עצמי דרך ההמון 😎

כתובת: 75 9th Ave, New York, NY 10011


13. היי ליין
ההיי ליין (מאנגלית: High Line, מילולית: הקו העליון) הוא פארק בדרום מערב מנהטן, ניו יורק, באורך כ-2.33 ק"מ, על תשתית מסילת הרכבת העילית (ומכאן שמו) הנטושה, הנמצאת ברובה במקביל לשדרה העשירית ובקרבת נהר ההדסון. הפארק נמצא בין הווסט וילג' מדרום ובין רובע צ'לסי מצפון. 
קו הרכבת, שהיה בשימוש במהלך המחצית הראשונה של המאה ה-20, ננטש במהלך השנים בגלל ירידת כמות הנוסעים והסחורה שהועברה בו. בשנת 1999 התאגדה קבוצה של תושבי האזור כדי להפוך את הקו הנטוש לפארק עירוני. בתמיכת העירייה והממשל, כספים רבים הושקעו וחלקו הראשון של הקו נפתח בשנת 2006. חלקו השני של הקו נפתח בשנת 2009, והחלק האחרון, שממנו נשקף האמפייר סטייט בילדינג, נמצא בשלבי פיתוח.

ראשי-ערים אחרות בארצות הברית, כמו פילדלפיה, שיקגו וסנט לואיס הושפעו אף הם מן הפארק והשפעתו החיובית ותכנונים לביצוע תוכניות דומות בערים אחרות מתקיימים. למעשה, עלות הריסת מסילות רכבת מסוג זה במרכזי הערים גבוהה יותר מאשר הסבת המסילה לפארק.

👓צפו בסרטון👓

14. אמפייר סטייט בילדינג
אין צורך להציג את האמפייר סטייט בילדינג, אחד מסמליה המובהקים של ניו יורק.

אמפייר סטייט בילדינג (Empire State Building), אחד הבניינים המפורסמים והבולטים בנוף העיר ניו יורק, נמצא בצומת השדרה החמישית ורחוב 34. בניין האמפייר סטייט בילדינג נחנך באופן רשמי ב־1 במאי 1931. במשך שנים רבות היה האמפייר סטייט הבניין הגבוה ביותר בעולם.

בלילות, מאירים זרקורים צבעוניים את ראש המגדל.

פעם זה היה המקום די היחיד שניתן לצפות בנוף של ניו יורק מהנקודה הגבוהה ביותר, כיום יש לא מעט נקודות שמפורטות בבלוג לאותה החוויה.

כתובת: Empire State Building, Suite 6308, 350 Fifth Avenue, New York, NY 10118
שעות פעילות: התצפית פתוחה כל ימות השנה (365 ימים), משעה 8:00 בבוקר ועד 2:00 בלילה המעלית האחרונה יוצאת בשעה 01.15.
אתר אינטרנט: www.esbnyc.com
הגעה: תחתית: קווים B,D,F,N,Q,R,M, לתחנת 34th Street - Herald Sq. קווים 4,6 לתחנת 33RD Street - Lexington. קווים 1,2,3 לתחנת 34th St. - Penn Statio.
עלות:
קומה 86: מבוגר: 44 דולר, ילד: 38 דולר
קומה 102: מבוגר: 79 דולר, ילד: 73 דולר


15. Vessel
Vessel הוא פסל ואטרקציה שנבנה כחלק מפרויקט הפיתוח של חצר הדסון בשכונת האדסון יארד באי מנהטן, ניו יורק, במדינת ניו יורק שבארצות הברית.

צורתו של המבנה ככוורת דבורים; גובהו 16 קומות, ובו 154 גרמי מדרגות, המקשרים בין 80 מפלסים, ובסך הכל כ-2,500 מדרגות.
המבנה מצוי בכיכר במרכז המתחם.

הפסל מומן על ידי חברות פרויקט הפיתוח, ועלות בנייתו 200 מיליון דולרים.
כשביקרתי שם ברחבה שמו כיסאות נוח והקרינו משחק בייסבול על מסך גדול

כתובת: 20 Hudson Yards, New York, NY 10001

👓צפו בסרטון👓

16. Edge Sky View
תצפית edge. התצפית החדשה והגבוה ביותר בניו יורק שתיקח אתכם עד לקצה מול נוף פנורמי של 360 מעלות עוצר נשימה.

כתובת: 30 Hudson Yards, New York, NY 10001
עלות: מבוגר - 36 דולר


17. טיימס סקוור
בעת ביקור בעיר ניו יורק, אין תייר שלא מגיע לאזור טיימס סקוור (Times Square), הכיכר המפורסמת במנהטן. כבר מרחוק תבחינו באורות הנאון המהבהבים.

טיימס סקוור, המפורסם בזכות הפרסומות המוארות ושלל הנורות הססגוניות, נקרא על שם המגזין הניו יורק טיימס, שעבר לכיכר בשנת 1905. למעשה, לא מדובר בכיכר כפי שרובכם מדמיינים, אלא באזור נרחב, התחום בין רחוב ברודווי (Broadway Street) והשדרה השביעית (Seven Avenue) ובין הרחובות ה-42 וה-47.

האירוע הבולט ביותר בטיימס סקוור במהלך השנה הינו ערב ראש השנה האזרחית (New Year's Eve), בו מאות אלפי מקומיים ותיירים נוהרים לאזור לצפות בכדור הקריסטל (Times Square New Years Eve Ball). כולם סופרים לאחור ביחד לכבוד קבלת השנה החדשה. הכדור עצמו הינו אטרקציה משל עצמה. מדי שנה משולשי הקריסטל מוחלפים על ידי משולשים חדשים עם עיצוב שונה. הכדור מורם במהלך השניות האחרונות לשנה הנוכחית, בשילוב זיקוקי דינור מרהיבים. הקריסטלים יוצרו כך שיוכלו לעמוד בתנאי מזג האוויר וברוח שמכה בדפנות של הכדור, כאשר הוא צונח 120 מטרים למטה, לאורך מוט הברזל הענק.

אזור הטיימס סקוור מלא בהופעות רחוב, דוכנים ועוד שלל הפתעות.

כתובת: Theater District - Times Square, New York, NY
אתר: timessquare.com
הגעה: תחנת הרכבת התחתית הגדולה בטיימס סקוור מקשרת בין הרכבת התחתית לתחנת האוטובוסים המרכזית (Port Authority) של ניו יורק. מתחנת 42, תחנת גרנד סנטרל (Grand Central Station) המרכזת קווים רבים
👓צפו בסרטון👓

18. מוזיאון אינטרפיד
מוזיאון אינטרפיד (Intrepid Sea, Air & Space Museum) שוכן על נושאת מטוסים שיצאה משימוש הממוקמת בצידו המערבי של מנהטן על גדות נהר ההדסון.

מדובר במוזיאון מרתק ומעניין ביותר המציג היסטוריה צבאית של הים, האוויר והיבשה מתקופות שונות ובצורה מוחשית ואינטראקטיבית המתאימה גם למשפחות עם ילדים ולכלל האוכלוסיה. המוזיאון כולל גם את מעבורת החלל אנטרפרייז השוכנת בביתן מיוחד במוזיאון ובהחלט "גונבת את ההצגה" משאר המיצגים.

בין שלל המטוסים על הסיפון אפשר לראות את מטוס כפיר של חיל האויר הישראלי.

כתובת: Pier 86, W 46th St, New York, NY 10036
שעות פתיחה: 10:00 - 17:00 (שימו לב שבין נובמבר לאפריל המוזיאון סגור בימי שני)
עלות: מבוגר - 36 דולר

👓צפו בסרטון👓

19. הרכבל לאי רוזוולט
הרכבל לאי רוזוולט הוא רכבל חשמלי בניו יורק שפרוס מעל איסט ריבר ומחבר את האי רוזוולט לאפר איסט סייד במנהטן בקו מזרח-מערב בין האי לשדרה השנייה, בנקודה שבין רחובות 59 ל-60, כשהכניסה למערכת היא מרחוב 59. הרכבל הוא הרכבל החשמלי הראשון שהופעל בצפון אמריקה.

הרכבל מורכב משתי קרוניות הנעות הלוך ושוב בשני כבלים מקבילים.

זמן נסיעה לכל כיוון הוא 4 דקות, ועדיף לתזמן את ההגעה לשעת הערב כך תוכלו לראות את קו הרקיע של מנהטן ביום ובלילה כמו שתוכלו להתרשם מהסרטון.

כתובת: 254 E 60th St, New York, NY 10022
עלות: 3 דולר לכיוון
👓צפו בסרטון👓

20. סנטרל פארק
הריאה הירוקה הענקית של ניו יורק, היא המקום בעיר להירגע ולנוח.
על מפת ניו יורק ומנהטן ניצבים אינספור אטרקציות ויעדים לביקור הסנטרל פארק (Central Park) של ניו יורק בימי השמש של האביב והקיץ הוא אחד מהם. בתוך השבילים הקטנים, המסתעפים, ישנו עולם ומלואו: מופעי מוזיקה קסומים, פעילויות כיפיות ונקודות תצפית מרהיבות, המשקיפות על האגם ועל מבנים ארכיטקטוניים עוצרי נשימה. הפארק משתרע לאורך כארבעה קילומטרים - מרחוב 59 לרחוב 110 ורוחבו 800 מטרים - מהשדרה החמישית לשמינית. לאורך הדרך תראו אין ספור אנשים. חלקם עושים ספורט, חלקם שרועים על הדשא, משתזפים או קוראים. 

הגעה:
קווים N, R, Q – עוצרים ברחוב 57 ו-7.
קווים 2,3 – נוסעים צפונה או דרומה ועוצרים ברחוב 59 וכיכר קולומביה, ולאחר מכן ברודווי, רחוב 72, רחוב 96 ורחוב 110. מכל המקומות האלה ניתן להגיע לפארק.
קווים B, C – נוסעים צפונה או דרומה ועוצרים ברחוב 110, רחוב 103, רחוב 96, רחוב 86, רחוב 81 ורחוב 72.
קווים A, B, C, D, 1 – עוצרים ברחוב 58 ובכיכר קולומבוס

👓צפו בסרטון👓

תחבורה בניו יורק
כמו כל פעם, קו 11 (מי שלא מכיר את הבדיחה זה הקו שהולכים בו) הוא הקו הכי משמעותי.
כל יום גמעתי בין 35 - 40 אלף צעדים (צריך להוריד איכשהו את כל האוכל).

העיר ניו יורק מחולקת לחמישה רובעים: ברוקלין, ברונקס, לונג איילנד, סטייטן איילנד, קווינס ומנהטן. רוב האטרקציות ואתרי התיירות נמצאים ברובע מנהטן שהוא גם הרובע הנוח והפשוט ביותר להתמצאות.

מנהטן מחולקת לפי שיטת השתי וערב :
השדרות (Avenues) הן קווי האורך הממוספרות מ 1 עד 12.
קו הגבול הוא השדרה החמישית שמחלקת את מנהטן ל East ו West.
הרחובות (Streets) הם קווי הרוחב הממוספרים מ 1 בדרום ועד 190 בצפון. מרחוב 1 מהצ'יינהטאון דרומה הרחובות הם ללא מספרים.

הקווים בעיקרון נוסעים מצפון ולדרום ולהיפך, גם אם יש מסלולים שחוצים לרוחב שדרות ורחובות בניו יורק. מכיוון שיש רכבות בשני הכיוונים, בדקו מראש את הכיוון שאתם זקוקים לו במפה: Uptown (מעלה העיר) או Downtown (מורד העיר). ראו מה כתוב על גבי התחנה לפני שאתם נכנסים אליה, כשכלל האצבע הוא שבדרך כלל נסיעה צפונה תהיה מהצד המזרחי ברחוב, בעוד שנסיעה לדאון-טאון מהצד המערבי.

קישור להורדת מפה - https://new.mta.info/maps 


======================
מקווה שמצאתם את הבלוג שימושי ומועיל! תעשו חיים!
אני כבר כותב את הבלוג הבא 😉😉😉
======================
לבלוגים נוספים של "אורי מטייל":
https://www.uri-eliyahu.co.il/uri-trips
======================
עד הטיול הבא ✈

7 תגובות: